خبرنگار: سلام آقای عبادالهی، می‌توانید درباره فعالیت کانون‌های فرهنگی تبلیغی در استان البرز توضیحاتی بدهید؟ عبادالهی: بله، در حال حاضر ۲۶۳ کانون فرهنگی تبلیغی در البرز فعال هستند که کاملاً مردم نهاد هستند و از بطن مردم تغذیه می‌شوند. خبرنگار: عمده فعالیت‌های این کانون‌ها چیست؟ عبادالهی: عمده فعالیت‌های فرهنگی زیر مجموعه تبلیغات اسلامی است و […]

خبرنگار: سلام آقای عبادالهی، می‌توانید درباره فعالیت کانون‌های فرهنگی تبلیغی در استان البرز توضیحاتی بدهید؟

عبادالهی: بله، در حال حاضر ۲۶۳ کانون فرهنگی تبلیغی در البرز فعال هستند که کاملاً مردم نهاد هستند و از بطن مردم تغذیه می‌شوند.

خبرنگار: عمده فعالیت‌های این کانون‌ها چیست؟

عبادالهی: عمده فعالیت‌های فرهنگی زیر مجموعه تبلیغات اسلامی است و این سازمان سعی دارد با بهره گیری از ظرفیت‌های مردمی و جوانان در این حوزه فعالیت کند.

خبرنگار: چند کانون فرهنگی تبلیغاتی در البرز فعال هستند؟

عبادالهی: ۲۶۳کانون فرهنگی تبلیغاتی در البرز فعال هستند که هیأت و مراکز فرهنگی مستقر در سراسر استان از جمله این کانون‌ها قلمداد می‌شوند. از این تعداد ۱۷۴کانون در کرج فعال است و هم اکنون ۴۵کانون در فردیس، ۱۸ کانون در ساوجبلاغ، ۷ کانون در اشتهارد، ۸ کانون در طالقان و ۹کانون در نظرآباد در حال فعالیت هستند.

خبرنگار: آیا برای فعالیت در عرصه فرهنگی مجوز لازم است؟

عبادالهی: بله، تعداد قابل توجهی نیز برای فعالیت در عرصه فرهنگی اقدام به دریافت مجوز کرده‌اند و بررسی‌ها در حال انجام بوده و به سرعت روند صدور مجوز انجام خواهد شد؛ همچنین دعوت می‌کنیم فعالان و دغدغه مندان حوزه فرهنگی از طریق سامانه طوبی سازمان تبلیغات اسلامی برای دریافت مجوز اقدام کنند.

خبرنگار: در چه حوزه‌هایی می‌توانند مراکز فرهنگی فعالیت کنند؟

عبادالهی: مراکز فرهنگی می‌توانند در حوزه تبلیغات دینی، جهادی، اجتماعی و… فعالیت کنند و در شرایطی که جنگ فرهنگی و رسانه‌ها را پیش رو داریم، نیاز است فعالیت‌های فرهنگی در همه این حوزه‌ها تقویت شود تا ارزش‌های دینی، ملی و انسانی در جامعه ترویج یابد. همچنین، مراکز فرهنگی می‌توانند در حوزه‌های مختلفی مانند خانواده وسبک زندگی اسلامی،مهدویت،فضای مجازی،جنگ نرم، آموزش قرآن، تربیت اخلاقی، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، مبارزه با فساد، کمک به نیازمندان و… فعالیت کنند. به طور کلی، فعالیت‌های مراکز فرهنگی برای ترویج مفاهیم دینی و اخلاقی و نیز ترویج فرهنگ ایرانی و انسانی مهم و ضروری است.

  • نویسنده : علی مهاجر